3481 DUNN ST

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 21 3507-75-7-12.01

$41 930
Assessed Value
$107 850
Market Value
Annual Tax
$16 930
Taxable Value
Ownership
OwnerTHORSTENSON, MONTY D
Mailing Address3481 DUNN ST MIMS FL 32754
Property Details
Year Built1958
Living Area1 480 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$41 000
Just (Market) Value$107 850
Assessed Value$41 930
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 930